Jak udržet vodu v bazénu křišťálově čistou?


Bazény jsou pro mnohé lidi prvkem léta, který se nemůže opomenout. Bazén je symbol léta, který se každou sezónu v obchodech přímo vykupuje, protože si ho každý chce pořídit na svou zahradu a mít zkrátka ten svůj vysněný bazén. Ovšem bazény si můžeme představit různé, protože to nemusí být nutně bazény, které se dají koupit v obyčejném hobby obchodě. Kromě nafukovacích tu jsou totiž i kvalitní bazény, které si lidé nechávají přímo instalovat do země. Takové bazény vydrží mnohem déle, ale samozřejmě se do nich investuje více peněz než do těch nafukovacích, které se dají koupit za pár tisíc. V těch si ale moc nezaplavete, spíše slouží jako místo ke zchlazení v horkých dnech a také místo pro blbnutí dětí (ale klidně i dospělých).

bazén

Bazén je velmi jednoduché koupit, ale samozřejmě je nutné vědět, že se o bazén člověk musí také starat a není to jen o tom, že leží na zahradě a člověk si do něj čas od času vleze. Musí se převážně udržovat v čistotě. A to nejen mechanicky, to znamená že se čistí stěny bazénu a třeba nepořádek, který do něj napadal, jako jsou listy a různý hmyz, ale musí se čistit také voda v něm, a to chemicky. Využívá se k tomu takzvaná bazénová chemie Chlorito, která vám vaši bazénovou vodu vyčistí tak, že se nebudete muset bát o žádné patogeny či jiné bakterie ve vodě.

bazén

Do bazénu se převážně jako desinfekce využívá chlor, ale používá se také sůl do bazénu, která je následně rozložena na chlor. Nemusí se tak používat agresivní chemie přímo, ale stačí takto nepřímo pomocí bazénové soli. Je ale klíčové přesné dávkování chemie do bazénu, protože se to nesmí samozřejmě přehánět. Přehánění desinfekce by mohlo vést k nepříjemným pocitům na vaší kůži a různým vyrážkám či vysušení pokožky. Proto si pozorně přečtěte, kolik se daného přípravku musí do vody přidávat a jak často, abyste to nepřehnali. Zároveň to také nesmí být málo, jinak to nemá žádný účinek.